Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 335.

Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy i jak to się w ogóle zaczęło?

Istnieje takie powiedzenie, że pozytywnie zakręceni ludzie wcześniej czy później zawsze się do siebie w jakiś sposób zbliżą. Tak właśnie powstała nasza amatorska drużyna biegowa pod intrygującą nazwą „Są Wolniejsi”. Wcześniej nie znaliśmy się w ogóle, a jeśli już, to raczej z widzenia, ponieważ startowaliśmy w różnego rodzaju zawodach biegowych. Jak się okazało, kwestią czasu było nawiązanie bliższych znajomości, a nawet przyjaźni, nie bez znaczenia okazała się również magiczna siła Facebooka. Początkowo mała grupka biegaczy osiągnęła dość pokaźną liczbę osób z których mogliśmy stworzyć naszą zakręconą drużynę. W tej chwili liczy ona przeszło 50 osób. Oczywiście aktywnych członków jest mniej, ale żywimy nadzieję, że z czasem obserwatorzy będą wspierać naszą drużynę nie tylko duchowo, ale również czynnie jako członkowie naszego Stowarzyszenia.

Kto może do nas dołączyć? Oczywiście każdy, treningi organizujemy w taki sposób, aby wszyscy, niezależnie od stopnia zaawansowania, mówiąc kolokwialnie -  dali radę. Staramy się spotykać dwa, trzy razy w tygodniu, ustalając wcześniej miejsce i czas treningu w taki sposób, aby dopasować ramy czasowe do możliwości większości z nas.  

Nie wszyscy jesteśmy z Olsztyna, zrzeszamy ludzi z różnych miast: min. Gdyni, Morąga, Dobrego Miasta, Ostródy i Gietrzwałdu. Dlatego dni tygodnia, jaki godziny spotkań są często ruchome. Wiosną, latem i jesienią nasze podstawowe trasy to ścieżki wokół jeziora Długiego, a w przypadku długich wybiegań, to szlaki w lesie miejskim. Biegamy więc osiem, dwanaście, ale także dwadzieścia dwa czy ponad trzydzieści km. Tempo i dystans zawsze dostosowujemy indywidualnie. Czyli tak, żeby nikt, kto nie lubi, nie biegł sam. Dobiegamy, dojeżdżamy na miejsce zbiórki i... ruszamy.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony na facebooku – Są Wolniejsi, gdzie pojawiają się ogłoszenie odnośnie terminu i miejsca treningu. Informacja od teraz będzie również zamieszczana na naszej stronie w zakładce Aktualności.

Nasze dalsze plany rozwoju dla niektórych wydawały się zbyt dalekosiężne a nawet nierealne. My uważaliśmy jednak, że nie pozostaną one tylko i wyłącznie w sferze marzeń. Ambicje mieliśmy ogromne. Nasze palny w końcu się ziściły i z małej, nieformalnej grupki biegaczy staliśmy się stowarzyszeniem. Bierzemy czynny udział w „życiu biegowym” Olsztyna i troszkę, oczywiście w sensie pozytywnym mamy zamiar namieszać w światku biegowym naszego miasta i okolic.

Nie czekajcie, tylko wspierajcie nas i dołączajcie do naszego teamu i stowarzyszenia.  Członkiem naszej drużyny czy stowarzyszenia może zostać każdy. Niezależnie od wieku, biegowego stażu i wyników. Na treningi zapraszamy doświadczonych biegaczy, ale też i tych mniej zaawansowanych oraz osoby, które chcą dopiero spróbować tej formy rekreacji. Aby biegać w naszych barwach wystarczy po prostu przyjść na trening. Pierwszy, drugi... kolejny... I dołączyć do naszej drużyny lub zostać aktywnym członkiem naszego stowarzyszenia ale nie jest to konieczne, można być tylko naszym sympatykiem i po prostu biegać z nami.

Zapraszamy wszystkich  w wieku od 18 do 118 lat, myślimy że to tylko kwestia czasu, jak nasza drużyna stanie się teamem wielopokoleniowym.

Polecane strony obieganiu :

Ostatnio zmienianyczwartek, 20 styczeń 2022 18:27

Więcej w tej kategorii: « Nasze stroje Członkini honorowa »